top of page

ŽUPSKE OBAVIJESTI 19.11.-28.11.2021

Župski listić Jelsa Br. 46 / 2021 (790)NAJAVA I RASPORED SLAVLJA SVETOG FESTIVALA GOSPE OD ZDRAVLJA U BISKUPIJSKOM SVETIŠTU

Otvaranje u petak 19. 11. u 15h.
 

PRVO ČITANJE : ( Dn 7, 13-14 )

Čitanje Knjige proroka Daniela

Gledah u noćnim viđenj ima i gle s oblacima nebeskim dolazi kao Sin čovječji. On se približi Pradavnome

i dovedu ga k njemu.

Njemu bî predana vlast, čast i kraljevstvo, da mu služe svi narodi, plemena i jezici. Vlast njegova vlast je vječna, nikada proći neće; i kraljevstvo njegovo vječno, nikada propasti neće.

 

PRIJEV :

Gospodin kraljuje u sjaj zaodjeven.

 

DRUGO ČITANJE: ( Otk 1, 5-8 )

Čitanje Otkrivenja svetoga Ivana apostola

Isus Krist jest svjedok vjerni, prvorođenac od mrtvih, vladar nad kraljevima zemaljskim. Njemu koji nas ljubi, koji nas krvlju svojom otkupi od naših grijeha te nas učini kraljevstvom, svećenicima Bogu i Ocu svojemu: Njemu slava i vlast u vijeke vjekova! Amen!

Gle, dolazi s oblacima i gledat će ga svako oko, svi koji su ga proboli, i naricat će nad njim sva plemena zemaljska. Da! Amen. Ja sam Alfa i Omega, govori Gospodin Bog – Onaj koji jest i koji bijaše i koji dolazi, Svevladar.

 

EVANĐELJE: ( Iv 18, 33b-37 )

Čitanje svetog Evanđelja po Ivanu

U ono vrijeme: Reče Pilat Isusu: »Ti li si židovski kralj?« Isus odgovori: »Govoriš li ti to sam od sebe ili ti to drugi rekoše o meni?« Pilat odvrati: »Zar sam ja Židov? Tvoj narod i glavari svećenički predadoše te meni. Što si učinio?« Odgovori Isus: »Kraljevstvo moje nije od ovoga svijeta. Kad bi moje kraljevstvo bilo od ovoga svijeta, moje bi se sluge borile da ne budem predan Židovima. Ali kraljevstvo moje nije odavde.« Nato mu reče Pilat: »Ti si dakle kralj?« Isus odgovori: »Ti kažeš: ja sam kralj. Ja sam se zato rodio i došao na svijet da svjedočim za istinu. Tko je god od istine, sluša moj glas.«


nedjelja 28. XI : 1. DOŠAŠĆA

MISE: u 9 i u 17 sati

 


RADOVI OKO SVETIŠTA GOSPE OD ZDRAVLJA


Hvarski vodovod rukovodi opsežnim radovima na vodoopskrbnom sustavu Tatinja – Gospa, koji će omogućiti opskrbu vodom istočnog dijela našega otoka. Radove izvodi građevinska firma Domus. Da znate tko je „kriv“ za one iskope oko Svetišta koji će možda automobilima malo zakomplicirati pristup i parkiranje te da imate pacijence!


Također vas obavještavam: dosta mjesta za parkiranje priredili smo vam s južne strane svetišta, na prostoru koji su prije više godina Crkvi darovali Peronjini (Košćerovi), a jedan dio susretljivo su nam dodale na korištenje Hrvatske ceste. Istina, nije (još) asfaltirano ili betonirano (nadamo se da će biti uskoro), ali je teren dobro nabijen, a proširena je i pristupna cesta zahvaljujući ustupku vlasnica susjedne parcele. Svima od srca HVALA, preporučamo ih Gospi od Zdravlja.

 

MALI (svaštarski) FOTO-VREMEPLOV (s malo šale)

355 Ansichten0 Kommentare

Aktuelle Beiträge

Alle ansehen

Župni listić Jelsa Br. 23 / 2023 (868) nedjelja 4. 6.: 1. u mjesecu SVETKOVINA PRESVETOG TROJSTVA misa u 10h i u 19h Na jutarnjoj misi proslavit ćemo redovnički jubilej naše sestre M. Blage Bunčuga;

Župni listić Jelsa Br. 22 / 2023 (867) nedjelja 28. 5.: PEDESETNICE - DUHOVO DUHOVSKO BDJENJE UOČI SVETKOVINE u subotu u 21h MISE: župna u 10; MISA KRIZME u 18 sati ponedjeljak 29. 5.: Bl. Djevica M

Župni listić Jelsa Br. 21 / 2023 (866) nedjelja 21. 5.: 7. VAZMENA - Presv. Sakramenta MISE u 10 i u 19 sati u 18,30h krunica ponedjeljak 22. 5.: obljetnica biskupskog ređenja mons. Ranka Vidovića

bottom of page