top of page

HODOČAŠĆE ITALIJA

HODOČAŠĆE: Italija - Sv. Benedikt - 10.-17.11. 2021.


Split - Ancona – Norcia – Subiaco – Monte Cassino

– Pietrelcina – Foligno – Loreto – Split


7 dana - 3.490 kn


ORGANIZATOR: Ichtis travel – Split, Svete Klare 5

Telefon za prijavak i informacije: 091 156 5156;

Možete se prijaviti i kod don Stanka: 091 895 6751.1. dan (srijeda 10.11.): Split - Ancona

Okupljanje na dogovorenom mjestu u trajektnoj luci u Splitu u 18.00 sati. Ukrcaj u autobus. Preuzimanje ukrcajnih karata, pogranične formalnosti i ukrcaj na brod za Anconu. Noćenje na brodu – na avio sjedalima, uz mogućnost nadoplate (na upit, prema raspoloživosti) za ležaj u kabinama. (NB, AS)


2.dan (četvrtak 11.11.): Ancona – Loreto – Norcia - Subiaco

Osvježenje na brodu; kava, kroasan i topli napitak. Slijedi vožnja prema Norci uz zaustavljanje za osvježenje. Norcia – rodno mjesto sv. Benedikta i sestre blizanke sv. Skolastike. Upoznavanje s životom benediktinske zajednice i karizme. Benediktinska zajednica, potaknuta riječima i pravilom sv. Benedikta, obnovila je izradu rukotvorina, nabožnih predmeta, proizvodnju hrane i piva prema starim recepturama. sv. Misa. Nastavak vožnje prema Subiacu, uz zaustavljanje za osvježenje. Smještaj u hotel, večera i noćenje. (D, V,N)


3.dan (petak 12.11.): Subiaco

Doručak. Dan ćemo provesti u Subiacu blizu izvora rijeke Aniene – mjestu na kojem Neron pretvara rijeku u tri jezera i nad kojima gradi palaču. Subiaco je mjesto gdje je sv. Benedikt proveo prvih 20 godina svog života. Posjet samostanu Sacro Speco i spilji u kojoj je svetac živio isposničkim životom prije samog osnivanja monaške zajednice posvećene sv. Klementu Rimskom. Na tom području je osnovano još 12 samostana. Unutar zidina samostana nalaze se zidovi oslikani freskama koje opisuju čuda i događaje iz života sv. Benedikta. Posjet svetištu i slavlje sv. Mise. Slobodno za osobnu molitvu. Slijedi posjet samostanu sv. Skolastike. Povratak u hotel, večera i noćenje. (D, V,N)


4.dan (subota 13.11.): Subiaco - Monte Cassino

Doručak. Odlazak u grad Cassino i benediktinsku opatiju Monte Cassino u kojem je od 543. boravio sv. Benedikt i u kojem se časte njegove relikvije, kao i relikvije sv. Skolastike i sv. Grgura Velikog. Slavlje sv. Mise te razgled bogate zbirke muzeja nekada najbogatijeg samostana. Slobodno za molitvu, odmor i osvježenje. Slijedi slavlje večernje molitve sa monasima. Povratak u hotel. Večera. Noćenje. (D, V,N)5.dan (nedjelja 14.11.): Cassino - Pietrelcina - Cassino

Doručak. Vožnja iz Cassina, prema Beneventu i Pietrelcini. Upoznat ćemo se s rodnim mjestom sv. Padre Pia. Obilazak njegovog doma, crkve krštenja (sv. Misa), mjesta molitve i prvih znakova njegova poslanja. Nakon osvježenja i obilaska te vremena za molitvu, kupnju suvenira nastavljamo vožnju prema hotelu. Večera. Noćenje. (D, V,N)6.dan (ponedjeljak 15.11.): Cassino - Asiz - Foligno

Doručak. Odlazak prema benediktinskoj opatiji Subasio koja je ugostila i štitila na svojim posjedima najslavnije svece Umbrije sv. Franu, sv. Klaru i danas sveca našeg vremena bl. Karla Acutisa. Posjet crkvi sv. Marija Velike gdje se čuva neraspodnuto tijelo bl. Karla Acutisa, sv. Misa. Slobodno vrijeme za osobnu molitvu i obilazak crkve sv. Frane i sv. Klare, kupnju suvenira. Smještaj u hotel. Večera. Noćenje. ( D,V,N )7.dan (utorak 16.11.): Foligno - Loreto - Ancona

Doručak. Posjet svetištu sv. Anđele Folignske majke i redovnice: slobodno za molitvu ispred neraspadnutog tijela svetice ‘’učiteljice teologa’’. Odlazak u pravcu Loreta sa zaustavljanjima za osvježenje. Po dolasku u marijansko svetište Loreto koje su pohodili brojni sveci, slavlje sv. Mise i razgled nazaretske kućice Svete Obitelji te posveta obitelji. Slobodno vrijeme za osobnu molitvu i kupnju. Odlazak prema trajektnoj luci Ancona uz zaustavljanja za osvježenje. Ukrcaj na trajekt i polazak prema Splitu (u 19.45 h). (D,NB)


8. dan (srijeda 17.11.): Ancona - Split

Po dolasku u Split (u 7.00 h ujutro) iskrcaj u trajektnoj luci.Preporuka:

Prijavite se što prije, odmah, pa i uz rizik da poslije morate odustati bit će vam javljeno do kojeg roka
- DS -
101 Ansichten0 Kommentare

Aktuelle Beiträge

Alle ansehen

Župni listić Jelsa Br. 23 / 2023 (868) nedjelja 4. 6.: 1. u mjesecu SVETKOVINA PRESVETOG TROJSTVA misa u 10h i u 19h Na jutarnjoj misi proslavit ćemo redovnički jubilej naše sestre M. Blage Bunčuga;

Župni listić Jelsa Br. 22 / 2023 (867) nedjelja 28. 5.: PEDESETNICE - DUHOVO DUHOVSKO BDJENJE UOČI SVETKOVINE u subotu u 21h MISE: župna u 10; MISA KRIZME u 18 sati ponedjeljak 29. 5.: Bl. Djevica M

Župni listić Jelsa Br. 21 / 2023 (866) nedjelja 21. 5.: 7. VAZMENA - Presv. Sakramenta MISE u 10 i u 19 sati u 18,30h krunica ponedjeljak 22. 5.: obljetnica biskupskog ređenja mons. Ranka Vidovića

bottom of page