top of page

HODOČAŠĆE

Sveta Zemlja 5 - 12. 11. 2022.


Nazaret – Kana Galilejska – Tabor – Karmel – Tabgha – Kafarnaum – Jerihon – Betlehem –

Jeruzalem – Tel Aviv


8 dana - 9.790 kn


ORGANIZATOR: Ichtis travel – Split, Svete Klare 5

Telefon za prijavak i informacije: 091 156 5156;


1.DAN - Zagreb - Split - Tel Aviv - Nazaret

Okupljanje u zagrebačkoj zračnoj luci Franjo Tuđman 2 sata i 30 minuta prije leta za Tel Aviv. Preuzimanje akreditacija, predaja prtljage, ukrcaj i polijetanje. Slijetanje u zračnu luku Split i nastavak prema Tel Avivu. Po dolasku preuzimanje prtljage Vožnja prema Nazaretu. Smještaj u hotel. Zajendički susret i uvod u hodočašće. Večera, noćenje. (V,N)


2.DAN - Nazaret - Kana Galilejska - Tabor - Nazaret

Doručak. Odlazak u Nazaret: bazilika Navještenja, crkva sv. Josipa i sv. Obitelji, Gospin izvor. Sv. misa. Vožnja kroz Kanu Galilejsku i odlazak na brdo Tabor. Povratak u Nazaret. Večera i noćenje. (D,V,N)


3.DAN - Nazaret - Haifa- Al-Mohraqa - Karmel svetište Stella Maris

Doručak. Odlazak na brdo Karmel, posjet svetištu Stella Maris u Hajfi zatim slijedi svetište koje čuva uspomenu na borbu proroka Ilije i Baalovih svećenika.


4.DAN - Tabgha - Kafarnaum - Jerihon - Betlehem

Doručak. Spremanje prtljage u autobus. Odlazak na Genezaretsko jezero: Tabgha (svetište Umnažanja kruhova), Kafarnaum (Petrovo prvenstvo, sv. misa), Brdo blaženstava. Vrijeme za ručak. Vožnja brodom po Genezaretskom jezeru. Odlazak u pravcu Judeje: ulazak u Jerihonsku oazu, pogled na Brdo kušnje te nastavak prema Betlehemu. Smještaj u hotel. Večera i noćenje. (D,V,N)


5.DAN - Betlehem - Ain Karim

Doručak. Odlazak na Pastirsko polje (sv. misa), Betlehem: bazilika i špilja Isusova rođenja, crkva sv. Katarine, špilja sv. Jeronima, špilja Mlijeka. Poslijepodne: odlazak u Ain Karim: crkva Marijinog pohođenja, crkva sv. Ivana Krstitelja. Vrijeme za ručak. Povratak u hotel. Večera i noćenje. (D,V,N)


6.DAN - Jeruzalem - Maslinska gora

Doručak. Jeruzalem: Bazilika Svetog groba (sv. misa). Vrijeme za osobnu molitvu, pobožnost i kupnju suvenira. Slobodno za ručak. Poslijepodne: Maslinska gora: mjesto Isusova uzašašća, crkva Očenaša (Pater noster), kapela Gospodin je plakao, crkva Gospina groba, Getsemanski vrt i bazilika Isusove agonije. Bdjenje u Getsemanskom vrtu. Povratak u hotel. Večera i noćenje. (D,V,N)


7.DAN - Mrtvo more - Judejska pustinja - Jeruzalem

Doručak. Vožnja prema Mrtvom moru: Judejska pustinja (sv. misa) i Mrtvo more (kupanje po želji). Odlazak na mjesto Isusova krštenja na rijeci Jordan (obnova krsnih obećanja) te nastavak prema Kumranu (Mrtvomorski spisi). Povratak u Jeruzalem. Slobodno vrijeme. Povratak u hotel. Večera i noćenje. (D,V,N)


8.DAN - Jeruzalem - Sion - Tel Aviv

Doručak. Odlazak na kršćanski Sion obilazak Crkve Gospina usnuća u Jeruzalemu, zatim Dvorana Posljednje vecere, slijedi zajedničko slavlje sv. Mise. i nastavak obilaska Židovske četvrti, a zatim odlazak prema Tel Avivu. Panoramski razgled i obilazak Jaffe, povijesne Jopske luke. Slobodno za osvježenje, šetnju i kupnju suvenira. Posljepodne vožnja u zračnu luku Ben Gurion na izravni let za Split i Zagreb. Dolazak u večernjim satima. (D )

166 views0 comments

Recent Posts

See All

ŽUPNE OBAVIJESTI 18.2. - 25.2.2024

Župni listić Jelsa Br. 8 / 2024 (907) nedjelja 18. 2.: 1.  KORIZMENA – Presv. Sakramenta mise u 10h (kongrega) i u 17h (Put križa) ponedjeljak 19. 2.: misa u 18h utorak 20. 2.: misa u 18h poslije mi

ŽUPNE OBAVIJESTI 11.2. - 18.2.2024

Župni listić Jelsa Br. 7 / 2024 (906) nedjelja 11. 2.: 6. KROZ GODINU mise u 10h i u 17h SVJETSKI DAN BRAKA Na drugu nedjelju veljače obilježava se u našoj domovinskoj Crkvi Svjetski dan braka, posveć

ŽUPNE OBAVIJESTI 3.2. - 11.2.2024

Župni listić Jelsa Br. 6 / 2024 (905) nedjelja 4. 2.: 5. KROZ GODINU - 1. u mjesecu mise u 10h i u 17h u 16h SUSRET S  RODITELJIMA PRVOPRIČESNIKA u 16,30h krunica za obitelji i duh. zvanja U 18,45 sat

bottom of page