top of page

ŽUPNE OBAVIJESTI 25.2. - 3.3.2024

Župni listić Jelsa Br. 9 / 2024 (908) 


NAŠ KORIZMENI HOD 25.2 - 3.3.2024


nedjelja 25. 2.:  

2. KORIZMENA  

mise u 10:30h i u 18:30h (Put križa)

 

ponedjeljak 26. 2.:

misa u 18h

 

utorak 27. 2.: 

misa u 18h

poslije mise biblijsko-molitveni susret

 

srijeda 28. 2.:

misa u 18h

 

četvrtak 29. 2.: 

Sv.Perpetua i Felicita, mučenice

misa u 18h

poslje mise klanjanje


 

petak 1. 3.:

prije mise  PUT KRIŽA u 18h  ( nemrs )

 

subota 2. 3.: 

misa u 18h

 

nedjelja 3. 3.:  

3. KORIZMENA - 1.u mjesecu

Počinje Tjedan solidarnosti s Crkvom u BIH  

mise u 10h na Račiću

misa u 18h (Put križa) - Predstavlanje Krizmanika


 

ŽUPNI VJERONAUK

OSNOVCI

1. razred u ponedeljak 15 h

2. razred u ponedeljak 15,45 h

3. razred (prvopričesnici) u četvrtak u 15 h    

4. razred u utorak 15 h

5. razred u utorak 15,45 h

6. razred u srijeda u 15 h

7. i 8 . razred u srijedu u 15,45 h


SREDNJOŠKOLCI

U SUBOTU:

1. razred u 18 h u župnoj dvorani

2. razred u 18 h u crkvi zajedno s roditeljima

 

PONAVLJAMO NEKE VAŽNE NAJAVE


100. OBLJETNICA ROĐENJA NAŠEG DON BOŽE

u subotu 2. ožujka u 10 sati misu zadušnicu na Gradini

koncelebriraju svi svećenici našeg otoka, a pozvani su svi

ljudi dobre volje da se priključe!

*************


ZARUČNIČKI TEČAJ

za čitavi otok - u dvije večeri – 8. i 9. ožujka u 19h u Jelsi u župnoj dvorani

***********************


DUHOVNA OBNOVA ZA CRKVENE PJEVAČE

je u Starom Gradu u župnoj crkvi u subotu 9. ožujka s početkom u 17 sati.

****************


BISKUPIJSKI KRIŽNI PUT NA BRAČU

u subotu 16. ožujka - na trasi OD PRAŽNICA DO NEREŽIŠĆA

******************

NAŠ ŽUPNI ZBOR I BRATOVŠTINA U RIJECI I CRKVENICI

prezentiraju ovog vikenda našu pasionsku baštinu ZA KRIŽN


 

Služba riječi

Nedjelja 25. 2.

2. Korizma  


PRVO ČITANJE 

iz  Knjige Postanka (Post 22, 12a. 10-13.15-18)

U one dane: Bog stavi Abrahama na kušnju. Zovnu ga: »Abrahame!« On odgovori: »Evo me!« Bog nastavi: »Uzmi svoga sina, jedinca svoga Izaka koga ljubiš, i pođi u krajinu Moriju pa ga ondje prinesi kao žrtvu paljenicu na brdu koje ću ti pokazati.« I stignu na mjesto o kojemu je Bog govorio. Ondje Abraham podigne žrtvenik i naslaže drva. Pruži sad Abraham ruku i uzme nož da zakolje svog sina. Uto ga zovne s neba anđeo Gospodnji i poviče: »Abrahame! Abrahame!« »Evo me!« odgovori on. »Ne spuštaj ruku na dječaka« – reče – »niti mu što čini! Sad, evo, znam da se Boga bojiš jer nisi uskratio ni svog sina, jedinca svoga«. Podiže Abraham oči i pogleda, i gle – za njim ovan, rogovima se zapleo u grmu. Tada Abraham ode, uzme ovna i prinese ga za žrtvu paljenicu mjesto svog sina. Anđeo Gospodnji zovne Abrahama s neba drugi put i reče: »Kunem se samim sobom, izjavljuje Gospodin: Kad si to učinio i nisi mi uskratio svog jedinca sina, svoj ću blagoslov na te izliti i učiniti tvoje potomstvo brojnim poput zvijezda na nebu i pijeska na obali morskoj! A tvoji će potomci osvajati vrata svojih neprijatelja. Budući da si poslušao glas moj, svi će se narodi zemlje blagoslivljati tvojim potomstvom.«

 

PRIPJEV

Hodit ću pred Gospodinom u zemlji živih. 

 

DRUGO ČITANJE

Iz Poslanice sv. Pavla Rimljanima (Rim 8,31b-34 ) 

Braćo! Ako je Bog za nas, tko će protiv nas? Ta on ni svojega Sina nije poštedio, nego ga je za sve nas predao! Kako nam onda s njime neće sve darovati?Tko će optužiti izabranike Božje? Bog opravdava! Tko će osuditi? Krist Isus umrije, štoviše i uskrsnu, on je i zdesna Bogu – on se baš zauzima za nas!

 

PJESMA PRIJE EVANĐELJA:   

Iz sjajnog obla začu se Oćev glas:

Ove je Sin moj ljubjeni! Slušajte ga!

 

EVANĐELJE   

po Marku  (Mk 9, 2-12)

U ono vrijeme: Uze Isus sa sobom Petra, Jakova i Ivana i povede ih na goru visoku, u osamu, same, i preobrazi se pred njima. I haljine mu postadoše sjajne, bijele veoma – nijedan ih bjelilac na zemlji ne bi mogao tako izbijeliti. I ukaza im se Ilija s Mojsijem te razgovarahu s Isusom. A Petar prihvati i reče Isusu: »Učitelju, dobro nam je ovdje biti! Načinimo tri sjenice: tebi jednu, Mojsiju jednu i Iliji jednu.« Doista nije znao što da kaže jer bijahu prestrašeni. I pojavi se oblak i zasjeni ih, a iz oblaka se začu glas: »Ovo je Sin moj ljubljeni! Slušajte ga!« I odjednom, obazrevši se uokolo, nikoga uza se ne vidješe doli Isusa sama.Dok su silazili s gore, naloži im da nikomu ne pripovijedaju što su vidjeli dok Sin Čovječji od mrtvih ne ustane. Oni održaše tu riječ, ali se među sobom pitahu što znači to njegovo »od mrtvih ustati«.

 

475 views0 comments

Recent Posts

See All

ŽUPNE OBAVIJESTI 7.4. - 14.4.2024

Župni listić Jelsa Br. 15 / 2024 (914) Od 8. do 15. travnja župnik će biti odsutan na hodočašću. Zamjenjuju ga don Toni Aviani (091 176 5249) i don Toni Oršolić (098 923 9775): U svakoj potrebi javite

ŽUPNE OBAVIJESTI 31.3. - 7.4.2024

Župni listić Jelsa Br. 14 / 2024 (913) nedjelja 31. 3.: USKRS SV. MISE: u 10 sati  i u 18,30 sati ponedjeljak 1. 4.: USKRSNI PONEDELJAK - VAZMENI MISE: u 10h „radovanje Gospi“ na Račiću i u 18,30h uto

ŽUPNE OBAVIJESTI 22.3. - 31.3.2024

Župni listić Jelsa Br. 12 / 2024 (912) RASPORED  BOGOSLUŽJA VELIKOG TJEDNA 2024. petak 22. 3.: misa s večernjom - u 18 sati Primopredaja svetig križa na kraju mise subota 23. 3.: misa s večernjom - u

Commentaires


bottom of page