top of page

ŽUPNE OBAVIJESTI 25.12. - 1.1.2023

Aktualisiert: 24. Dez. 2022

Župni listić Jelsa Br. 51 / 2022 (846)

BOŽIĆNI KONCERT imat ćemo u nedjelju 8. siječnja
 

nedjelja 25. 12.: BOŽIĆ


MISE: „Polnoćka“ sa Službom čitanja u subotu u 21h

DNEVNE MISE NA BOŽIĆ u 10hi u 17h

 

ponedjeljak 26. 12.:

Sv. Stjepan

MISE 9h i u 17h

 

utorak 27. 12.:

Sv. Ivan

MISE 9h i u 17h

 

srijeda 28. 12.:

Nevina Dječica

MISA u 17h

 

četvrtak 29. 12.:

MISA u 17h

 

petak 30. 12.:

SVETA OBITELJ

MISE 9h i u 17h

 

subota 31. 12.:

"svarha“

MISA Zahvalnica u 17h

 

nedjelja 1. 1.:

Nova Godina

misa u 10h i u 17 h

 

NAŠI BOLESNICI

- su velikim dijelom, njih oko 25. „proviđeni“. tj. pohođeni s Betlehemskim svjetlom i pričešćeni. Bogu hvala! Neki su me zamolili da to odgodimo po Božiću.

I dalje usrdno molim njihove bližnje: budite mi pomoćnici u dogovoru susreta s bolesnicima, da bi se svi koji hoće mogli ovih božićnih dana pričestiti. I ponavljam: ako bi se netko od njih radije ispovjedio pred stranim svećenikom, neka se ne ustručava to zatražiti.

 

BLAGOSLOV OBITELJI

- ćemo i opet imati „online“ - zajednički u crkvi: · u nedjelju 1. siječnja – Sv. Marija Bogorodica - Nova godina · u petak 6. siječnja - Bogojavljenje (Sv. Tri Kralja); · u nedjelju 8. siječnja – Krštenje Gospodinovo (u svim ovim terminima na obje mise - jutarnjoj i večernjoj) Izabirite u koji ćete od gornjih termina doći po molitveni blagoslov u crkvu te preuzeti „paket“ - kovertu s blagoslovnim sadržajima: blagoslovljena (lurdska) voda, tamjan, naljepnica, kalendari (zidni, džepni…), brošure… Svoje priloge za Crkvu možete uručiti tada ili naknadno bilo kada.

Napominjem: ako netko želi blagoslov „po starinsku“ – tj. hoće na klasični način primitisvećenika u svome domu, može to dogovoriti sa župnikom u crkvi ili u župskom uredu, ili telefonom (broj tel. u svakom listiću).

 

Čestit Božić

Riječ tijelom postade i nastani se među nama. Svi krajevi svijeta vidješe spasenje Boga našega!
Zdravo budi mladi Kralju, u štalici rođeni. I od majke, Djeve čiste, u jaslice stavljeni. Zemlju, more i nebesa, silan ti nadilaziš. A sad među volom, oslom, malešan se nalaziš. Sveto Tvoje rođenje - svima bilo na spasenje!


 

Neka vas blagoslovi Gospodin i neka vas čuva! Neka vas Gospodin licem svojim obasja, milostiv neka vam bude! Neka pogled svoj Gospodin svrati na vas i mir vam donese!" (Br 6,26) Svima sretan i blagoslovljen Božić

-Don Stanko-

 

Iz Službe riječi - na Božić


Iz prvog čitanja (proroka Izaije): Kako su ljupke po gorama noge glasonoše radosti koji oglašava mir, oglašuje sreću, navješćuje spasenje govoreći Sionu: »Bog tvoj kraljuje!«

Iz drugog čitanja (Poslanica Hebrejima) Više puta i na više načina Bog nekoć govoraše ocima po prorocima; konačno, u ove dane, progovori nama u Sinu. Njega postavi baštinikom svega; Njega po kome sazda svjetove.

Iz Evanđelja (Ivanovog) Svjetlo istinsko koje prosvjetljuje svakog čovjeka dođe na svijet; bijaše na svijetu i svijet po njemu posta i svijet ga ne upozna.

K svojima dođe i njegovi ga ne primiše. A onima koji ga primiše podade moć da postanu djeca Božja


 
 
 

278 Ansichten

Aktuelle Beiträge

Alle ansehen

Župni listić Jelsa Br. 7 / 2023 (852) nedjelja 5. 2.: 5. KROZ GODINU - 1. u mjesecu MISE: u 10h (u Svetištu Gospe od Zdravlja) i u 17h ponedjeljak 6. 2.: Sv. Pavao Miki i drugovi japanski mučenic

Župni listić Jelsa Br. 6 / 2023 (851) nedjelja 29. 1.: 4. KROZ GODINU - (roditeljski krizmanika) MISE: u 10hi u 17h U Svetoj Nedjelji đakonsko ređenje u 11 sati ponedjeljak 30. 1.: misa u 8h utorak

Župni listić Jelsa Br. 5 / 2023 (850) ISPRAVAK, ISPRIKA, NADOPUNA: U STATISTICI 2022. - izostavljeni: Prvopričesnik (8. svibnja): PROŠPER TABAK. Luke; Kršten: STIPE DINKO DRAGIČEVIĆ, Marina i

bottom of page