ŽUPNE OBAVIJESTI 20.11. - 27.11.2022

Aktualisiert: vor 6 Tagen

Župni listić Jelsa Br. 46 / 2022 (841)

nedjelja 20. 11.:

KRIST KRALJ - 34. Kroz godinu

mise u 9h i 17h

između misa KLANJANJE: u 16h zajednička uranedjelja 27. 11.

DOŠAŠĆA (adventa) – MISE u 9h i u 16h U Svetištu: MISA * PITVE u 10,30h; * SVETA NEDJELJA u 15h..

 

Služba riječi

34. nedjelje Kroz godinu ( 20. 11.)


PRVO ČITANJE

( 2Sam 5, 1-3 )

U one dane: Dođoše sva izraelska plemena k Davidu u Hebron i rekoše: »Evo, mi smo od tvoje kosti i od tvoga mesa. Već prije, dok još Šaul bijaše kralj nad nama, ti si upravljao svim pokretima Izraela, a Gospodin ti reče: ’Ti ćeš pasti narod moj izraelski i ti ćeš biti knez nad Izraelom!’« Tako dođoše sve starješine izraelske kralju u Hebron, a kralj David sklopi s njima savez u Hebronu pred Gospodinom; i pomazaše Davida za kralja nad Izraelom.

 

PRIPJEV

Hajdemo radosno u Dom Gospodnji!

 

DRUGO ČITANJE

iz Poslanice Kološanima (Kol 1, 12-20)

Braćo: Zahvaljujemo Ocu koji vas osposobi za dioništvo u baštini svetih u svjetlosti. On nas izbavi iz vlasti tame i prenese u kraljevstvo Sina, ljubavi svoje, u kome imamo otkupljenje, otpuštenje grijeha. On je slika Boga nevidljivoga, prvorođenac svakog stvorenja. Tà u njemu je sve stvoreno na nebesima i na zemlji, vidljivo i nevidljivo, bilo prijestolja, bilo gospodstva, bilo vrhovništva, bilo vlasti – sve je po njemu i za njega stvoreno: on je prije svega i sve stoji u njemu. On je glava tijela, Crkve; on je početak, prvorođenac od mrtvih, da u svemu bude prvak. Jer svidjelo se Bogu u njemu nastaniti svu puninu i po njemu – uspostavivši mir krvlju križa njegova – izmiriti sa sobom sve, bilo na zemlji, bilo na nebesima.

 

EVANĐELJE

po Luki (Lk 23, 35-43 )

U ono vrijeme: Podrugivali se Isusu glavari s narodom: »Druge je spasio, neka spasi sam sebe ako je on Krist Božji, Izabranik!«

Izrugivali ga i vojnici, prilazili mu i nudili ga octom govoreći: »Ako si ti kralj židovski, spasi sam sebe!« A bijaše i natpis ponad njega: »Ovo je kralj židovski.«

Jedan ga je od obješenih zločinaca pogrđivao: »Nisi li ti Krist? Spasi sebe i nas!« A drugi ovoga prekoravaše: »Zar se ne bojiš Boga ni ti, koji si pod istom osudom? Ali mi po pravdi jer primamo što smo djelima zaslužili, a on – on ništa opako ne učini.« Onda reče: »Isuse, sjeti me se kada dođeš u kraljevstvo svoje.« A on će mu: »Zaista ti kažem: danas ćeš biti sa mnom u raju!«

 

 

Naš je zbor u Križevcima dostojno zahvalio vladiki Milanu što nam je uzveličao feštu Velike GospeDOGAĐAJI KOJI SU POSEBNO OBILJEŽILI OVU GODINU

U našoj župi: obljetnica 250. obnove Gospina kipa koji smotim povodom spustili…


…te ga nosili Jelsom u procesiji Velike Gospe koju je predvodio mons. Milan Stipić, vladika križevački


Proslavi Velike Gospe prethodio je VELIKI DUHOVNI KONCERT pred krcatim Trgom križonoše:

Alen Hržica, Ivana Husar Mlinac, Ivo Gamulin, fra Luka Ćorić, Maja Blagdan, Marija Husar Rimac, Nina Badrić, naš dječji zbor Slavuji, fra Ante Vučković…A NA SVJETSKOJ I NACIONALNOJ RAZINI DOMINIRALI SU DVA DOGAĐAJA:

U svijetu: Ukrajinski (možda i svjetski?) rat; u Hrvatskoj - uz afere: Pelješki most.


317 Ansichten

Aktuelle Beiträge

Alle ansehen

Župni listić Jelsa Br. 46 / 2022 (841) Došašće advenat *ZORNICA PUČE KRŠĆANSKI, DOBRO JUTRO! DOBRO DOŠLI U ADVENAT nedjelja 27. 11.: 1. DOŠAŠĆA mise u 9h i 16h ponedjeljak 28. 11.: misa u Svetištu

Župni listić Jelsa Br. 45 / 2022 (840) nedjelja 13. 10.: 33. Kroz godinu mise u 9h i 17h ponedjeljak 14. 10.: Sv. Nikola Tavelić misa u 17h utorak 15. 11.: Sv. Albert Veliki misa u 17h srijeda 16. 1

Župni listić Jelsa Br. 44 / 2022 (839) nedjelja 6. 11.: 32. Kroz godinu - 1. u mjesecu mise u 9h (na Raćiću) i u 17,30h (krunica u 17 sati) ponedjeljak 7. 11.: 17h KRUNICA i MISA za pokojne utorak 8