top of page

ŽUPNE OBAVIJESTI 2.7. - 9.7.2023.

Aktualisiert: 1. Juli

Župni listić Jelsa Br. 27 / 2023 (872)

nedjelja 2. 7.:

13. kroz godinu - 1. u mjesecu

MISE u 7 h, 9h i u 20h


Prva nedjelja u mjesecu - molitva za duhovna zvanja

Po starom kalendaru Pohođenje BDM - slavi se kao „Gospa Miraška“ u

Mircima i u Gornjem Humcu na Braču, a kao „Gospa od Sela“ u Dolu.

 

ponedjeljak 3. 7.:

Sv.Toma, apostol

misa u 20h

 

utorak 4.7.:

Sv. Elizabeta Portugalska

misa u 20h

 

srijeda 5. 7.:

Sv. Ćiril i Metodije- slavenski apostoli- SUZAŠTITNICI EUROPE

misa u 20h

 

četvrtak 6. 7.:

Sv. Marija Goretti

misa u 20h

 

petak 7. 7.:

PRVI PETAK

misa u 20h

 

subota 8. 7.:

misa u 20h

 

nedjelja 9. 7.:

14 . Kroz godinu MISE: u 7h, u 9h i u 20h

 

Služba riječi

Nedjelja 2.7.

13. KROZ GODINU


PRVO ČITANJE

Iz Druge knjige o Kraljevima (2 Kr 4,8-11.14-16a)

Jednoga je dana Elizej prolazio kroz Šunam. A živjela ondje ugledna žena i ona ga pozva k stolu. Odonda, kad god prolazaše onuda, svratio bi se k njoj na jelo. Ona reče svome mužu: »Evo, znam i vidim da je svet onaj čovjek Božji što prolazi ovuda. Načinimo mu sobicu na krovu, stavimo mu ondje postelju, stol, stolicu i svjetiljku: kad dođe k nama, povući će se onamo.«

Jednoga dana dođe on onamo, povuče se u gornju sobu i počinu ondje. Onda upita svoga slugu: »Dakle, što da učinimo za nju?« A on reče: »Eto, nema sina, a muž joj je vremešan.« A on reče: »Pozovi je!« Pozva je, a ona stade kod ulaza. »Dogodine u ovo doba«, reče joj, »zagrlit ćeš sina u naručju.«

 

PRIPJEV

O ljubavi Gospodnjoj pjevat ću dovijeka.

 

DRUGO ČITANJE

Iz poslanice Rimljanima (Rim 6,3 - 4,8-11 )

Braćo! Koji smo god kršteni u Krista Isusa, u smrt smo njegovu kršteni. Krštenjem smo dakle zajedno s njime ukopani u smrt da kao što Krist slavom Očevom bî uskrišen od mrtvih, i mi tako hodimo u novosti života.

Pa ako umrijesmo s Kristom, vjerujemo da ćemo i živjeti zajedno s njime. Znamo doista: Krist, uskrišen od mrtvih, više ne umire, smrt njime više ne gospoduje. Što umrije, umrije grijehu jednom zauvijek; a što živi, živi Bogu. Tako i vi: smatrajte sebe mrtvima grijehu, a živima Bogu u Kristu Isusu!

 

ALELUJA:

Vi, rod izabrani, kraljevsko svećenstvo, sveti puče, naviještajte silna djela Onoga koji vas iz tame pozva k divnom svjetlu svojemu!

 

EVANĐELJE

po Mateju ( Mt 10, 37-42 )

U ono vrijeme: Reče Isus svojim apostolima: »Tko ljubi oca ili majku više nego mene, nije mene dostojan. Tko ljubi sina ili kćer više nego mene, nije mene dostojan. Tko ne uzme svoga križa i ne pođe za mnom, nije mene dostojan. Tko nađe život svoj, izgubit će ga, a tko izgubi svoj život poradi mene, naći će ga.

Tko vas prima, mene prima; a tko prima mene, prima onoga koji je mene poslao. Tko prima proroka jer je prorok, primit će plaću proročku; tko prima pravednika jer je pravednik, primit će plaću pravedničku. Tko napoji jednoga od ovih najmanjih samo čašom hladne vode zato što je moj učenik, zaista, kažem vam, neće mu propasti plaća.«

 

Zlatni jubiley

50 godina svećeništva

don Stanko Jerčića


Svima skupa i svakome ponaosob - što mogu nego reći:

HVALA!

Bilo je tako lijepo i dobro - veličanstveno!


- Don Stanko -


300 Ansichten0 Kommentare

Aktuelle Beiträge

Alle ansehen

Župni listić Jelsa Br. 41 / 2023 (886) LISTOPADSKA POBOŽNOST nedjelja 1. 10: 26. KROZ GODINU – prva u mjesecu (Sv, Terezija DI) mise: u 9h i u 18h POČINJE LISTOPADSKA POBOŽNOST: u 17.30 krunica (kroz

Župni listić Jelsa Br. 40 / 2023 (885) nedjelja 24. 9.: 25. KROZ GODINU – Presv. Sakramenta mise: u 9h i u 18h ponedjeljak 25. 9.: misa u 18h utorak 26. 9.: Sv. Kuzma i Damjan (u V. Grablju svetkovin

Župni listić Jelsa Br. 39 / 2023 (884) nedjelja 17. 9.: 24. KROZ GODINU – Presv. Sakramenta mise: u 9h i u 19h ISPOVIJED u 18 – 19,30h ( don Robert ) Katehetska nedjelja Na večernju misu u 19 sati po

bottom of page